Avea Memleketim Anadolu İşim Teknoloji

22 Haziran akşamı Avea’nın Maçka merkezinde Avea Memleketim Anadolu İşim Teknoloji proje toplantısı yapıldı. Toplantıda Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun bizlere projeyi tanıttı. Bu proje Avea’nın tamamen sosyal sorumluluk bilinciyle başlattığı ve hayata geçen girişimlerden hiç bir maddi beklentisinin olmadığı bir proje. Amaç kalkınmada dezavantajlı bölgelerden biri seçilerek burada 29 yaşını aşmamış üniversite öğrencileri ya da mezunlar için bir kuluçka merkezi oluşturup hem gençleri girişimciliğe teşvik etmek hem de bu bölgelerde istihdam sağlamak.

Projenin hedefi mobil iletişim ve bilişim teknolojileri alanında iş fikirleri olan girişimcileri desteklemek. Bu nedenle sadece bu alanlardaki iş fikirlerinin değerlendirmeye alınacağı projeye ilginin yoğun olması nedeniyle son başvuru tarihi 8 Temmuz’a uzatılmış. Yapılan başvurular arasından uzman bir jürinin vereceği karar ile 25 iş planının seçilmesinin ardından, bu 25 girişimciye Anadolu’da Avea Yöneticileri ve Danışma Kurulu’ndan oluşacak Danışmanlarla 4 gün bir Aday Kampı yapılacak. Aday Kampı sonrasında destek verilmesine karar verilen 10 iş planı ve girişimci Kuluçka Merkezi’nde nihai yerlerini alacak 🙂

Türkiye’de teknolojinin merkezi olarak sadece İstanbul’un görüldüğü bir dönemde Avea’nın bu projesi bu işi yapmak için memleketini bırakıp gelen ya da gelmeyi hedefleyen ben ve benim gibi birçok genç beyin için oldukça umut verici.

Etkinlikle ilgili fotoğraflara Avea Flickr hesabından ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve başvuru için Avea Memleketim Anadolu İşim Teknoloji sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

Son olarak; bizleri davet eden ve ağırlayan Excel İletişim ve Avea’ya teşekkür ederim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s